UC Sampdoria – Udinese Calcio 0:0

Udinese dokázalo vyválčit v Janove cennú remízu, hoci diváci sa moc baviť nemohli. Ani jeden z tímov nedokázal prekonať obranu svojho súpera, takže sme sa na štadióne Marassi dočkali len remízy.

Sampdoria sa chcela s týmto rokom rozlúčiť určite lepšie. Mala k dispozícii domáce prostredie, českého útočníka Schick vo forme a úplnú zostavu.


V nej sme videli Muriel, Linettyho, Škriniara, Puggioniho alebo kapitána Reginiho. Udinese vyrazilo do boja so Zapata, De Paulom, Fofana alebo brankárom Karnezisem. Jankto zostal na lavičke rovnako ako domáce útočník Schick.

Stretnutie bolo od začiatku veľa živej a veľkú šancu mala domáci Doria. Aj keď trochu nechcenú, pretože po centri hosťujúci obrana balón odvrátila na Fabia Quagliarellu, od ktorého sa balón odrazil tesne vedľa tyče! To mohla byť veľa kuriózne bránka. Keby bola premenená, určite by sme sa dočkali ešte lepšieho tempa. Veľkú nepríjemnosť muselo riešiť Udinese, ktorému sa už v 13. minúte zranil kľúčový stredopoliar Emil Hallfredsson. Namiesto neho sa do hry pozrel skúsený tvorca hry Sven Kums.

Doria kombinovala veľmi dobre a rýchlo, lenže všetko kazila vo finálnej fáze. Tá bola uponáhľaná a nepresná. Po tridsiatich minútach prešiel ako nôž maslom obranou rebier mladík Lucas Torreira, lenže z hranice vápna nepochopiteľne pálil veľký kus mimo! Celý prvý polčas zakončil hosťujúci Seko Fofana nepresným projektilom, s ktorým nemohol mať brankár Puggioni žiadne ťažkosti.

Tréner Giampaolo vedel, že jeho útok potrebuje zlepšenie. Vyslal preto na trávnik mladíka Schick, ktorému miesto uvoľnil ofenzívny stredopoliar Bruno Fernandes. Aj on sa určite chcel viac ukázať, zvlášť, keď sa hralo proti jeho bývalému klubu. Do prvej väčšej šance druhého polčasu sa dostal skúsený veterán Fabio Quagliarella, ktorého hlavička však brankári Karnezisovi nenarobila žiadne ťažkosti.

Domác útočník Fabio Quagliarella si o pár minút neskôr spracoval na prsia vysokú prihrávku a sprava mieril na zadnú tyč. Karnezis jeho pokus vytesnil na rohový kop, z ktorého už domáci neudreli. Patrik Schick je stále častejšie známy ako žolík, ktorý vie dávať góly v samom závere. Skoro mu to vyšlo aj dnes, keď zakončoval technickou ranou. Tá však mierila tesne vedľa.