Suverén Sagan! Slovenskú cyklista získal európsky titul, Vakoč bol piaty

Slovenskom cyklista Peter Sagan po minuloročnom triumfe na majstrovstvách sveta získal aj európsky titul. Na medailu dnes v premiérovom závodu profesionálov na kontinentálnom šampionáte útočil aj český reprezentant Petr Vakoč, nakoniec obsadil vo špurte vedúcej skupinky piate miesto.

Za Sagan prešiel cieľom vo francúzskom Plumelec po 236 kilometroch na druhej priečke domáci Julian Alaphilippe, Vakočův kolega z tímu Etixx-Quick Step. Bronzovú medailu získal Španiel Daniel Moreno. Pred Vakočem došiel ešte ďalšie Francúz Samuel Dumoulin.

“Som sklamaný, ale len z toho, že nevyšla medaily. Bola strašne blízko, ale nemal som najlepší deň.Možno sa na mne podpísalo cestovanie z Kanady a tiež to, že som v rýchlom slede išiel štvrtý ťažké preteky, “povedal Vakoč.” Celé som si to pretrpel, takže som rád, že som z toho vyťažil maximum, “dodal s tým, že pre úspech nemohol urobiť viac.

“Možno len v tom závere trochu počkať,” premýšľal Vakoč. “Trať na mňa bola dobrá a som rád, že som potvrdil, že patrím medzi najlepšie. To je pre mňa prísľub do budúcnosti. Na Sagana mi ešte málinko chýba, “uviedol bronzový medailista z vlaňajších Európskych hier v Baku.

Ocenil reprezentačný kolegami.” Chalani išli Bet365-Čítajte viac výborne a pomáhali mi. V závere bol vo vedúcej skupine odskočenie Karel Hnik a v tú chvíľu to vyzeralo, že je po pretekoch.Nakoniec došlo na spurt, “povedal Vakoč.

Rozhodovalo sa v špurte

O úspech sa v závere pokúsil únikom Talian Moreno Moser, ktorý ušiel zhruba desať kilometrov pred cieľom a získal až polminútový náskok . v záverečnom šesťpercentným stúpaní na Cote de Cadoudalovi Mosera prenasledovatelia dostihli a rozhodovalo sa v špurte. v ňom preukázal svoje rýchlostné schopnosti Sagan a k duhovému trikote majstra sveta pridal dres s modrými pruhmi a žltými hviezdami.

Majstrovstvá Európy sa koná od roku 1995, ale až tento rok na ňom štartovali muži v elitnej kategórii. “Som veľmi rád, že sa mi podarilo zrovna ten premiérový ročník vyhrať. “Bol to rýchly závod s náročným stúpaním na konci, ale ma tá trať výborne sedela,” uviedol Sagan.

“Existovali dva spôsoby ako vyhrať.Buď sa dostať do úniku, alebo počkať na záverečný finiš. Som rád, že sme zvolili tú druhú možnosť. Vďaka slovenským chalanom, že mi pomohli vyhrať. Tentoraz sme išli v šiestich, nie v troch ako obvykle na majstrovstvá sveta, takže sme boli schopní pretekať ako tím, “pochvaľoval si dvadsaťšesťročný jazdec stajne Tinkoff.

Pôvodne sa šampionát mal konať v Nice, ktoré sa ale po teroristickom útoku usporiadateľstvo vzdalo. “Keby sa išlo v Nice, tak by som sa nezúčastnil. Ale keď som počul, že to bude tu, povedal som si, že to bude skvelá príležitosť a pred dvoma týždňami som sa rozhodol, že tú pôjdem.Som rád, že som sa takto rozhodol, aj keď ani nemám čas, aby som si to víťazstvo užil, pretože musím na Eneco Tour naháňať body do WorldTour, “povedal Sagan, ktorý sa po závodu súkromným lietadlom presunul do Holandska, kde v pondelok štartuje etapové Eneco Tour.

“Bude to aj dobrá príprava na svetový šampionát. Dres európskeho majstra mám teraz trochu ako poistku na budúci rok.


Keby sa mi nepodarilo udržať dúhový trikot, budem rád nosiť tento, stávkovej kancelárie zoznam “uviedol Sagan, ktorého čaká obhajoba svetového titulu v októbri v Dohe.

najlepšie stávkové kancelárie na internete