Federer po incidente s divákom: Kde bola ochranka? Toto sa nesmie stať!

VIDEO | Zachoval sa ako skutočný profesionál, napriek tomu nedeľné incident v prvom kole French Open Rogera Federera poriadne naštval. Len pár sekúnd po skončení jeho víťazného zápasu s Kolumbijčania Fall ho totiž priamo na dvorci bez väčšieho povšimnutia ochranky odchytil jeden z mladých fanúšikov, ktorý si chcel s tenisovou legendou zaobstarať spoločnú selfie. “Toto sa predsa nemôže stávať, niečo sa s tým musí urobiť,” zúril po udalosti Švajčiar.

Bolo to veľa kuriózne moment. Roger Federer si po pokojnom trojsetovom postupu cez Fall balil tašky a odchádzal do šatne, keď ho za plecia chytil mladý divák so žiadosťou o spoločnú fotku.

“Vždy fanúšikom rád vyhoviem, ale toto je neuveriteľné. Kde bola ochranka?Ako to, že si každý môže prísť na kurt, kedy ho napadne? Ten chlapec sa tu pokojne prechádzal a každému to bolo fuk, “nešetril usporiadateľa Švajčiar.

Ochranka drzého mladíka odviedla z kurtu až po niekoľkých dlhých sekundách, počas ktorých sa márne skúšal sa sedmnáctinásobným grandslamovým víťazom zvečniť.

VIDEO: Mladý divák sa dostal až na centrálny dvorec

“Som zvyknutý hovoriť sám za seba, ale teraz si dovolím vystúpiť aj za ostatných hráčov a hráčky. Chceme sa pri svojej práci cítiť na dvorci bezpečne, a to teraz rozhodne nie je. Niečo podobné sa mi stalo už včera (v sobotu) na tréningu. Najskôr za mnou prišlo jedno dieťa, potom ďalšie tri.Nikto si ich ani nevšimol, “pokračuje Roger.

Tým však sedemnásť krát grandslamový šampión s kritikou nekončí.” Nie je to prvýkrát, čo sa niečo také stalo. Čo treba mojej finále v roku 2009? To sa na kurt počas zápasu taky pokojne dostal jeden z fanúšikov. Takto to nemôže zostať, usporiadatelia s tým musí niečo robiť a to hneď, “dodáva svetová dvojka.

Tenisové legende sa už dostalo od riaditeľa turnaja Ysern ospravedlnenia.” Nerobil by som z toho až zase takú kauzu. Nie je to koniec sveta.Chápem, že je to nepríjemné, keď sa niečo také stane, ale snáď to nebolo tak hrozné, “snaží sa mierniť celú udalosť.

” V každom prípade je jasné, že sme sa všetci, ktorí sme zodpovední za bezpečnosť, dopustili chýb a musíme sa postarať o to, aby k niečomu takému už nedošlo, “uzatvára riaditeľ.

Mladý nájazdníkov dostal zákaz vstupu do celého areálu Rolanda Garrosa, žiadna ďalšia zvýšené bezpečnostné opatrenia však zavedené nebudú.

Bet365-Vyzdvihnúť svoj bonus